Enkaustika duálnych dvojičiek

Štandardný

Už som písala ako sme tvorili vo dvojici. Kriedami, akrylovými farbami a nakoniec aj enkaustikou.

Čo sa týka enkaustiky – pravdupovediac som si nevedela predstaviť, ako máme dvaja naraz maľovať jeden obraz bez toho, aby z toho vznikol úplný guláš á la masa bez tvaru a neurčitej zmiešanej farby. Potom, Aniel si enkaustiku len raz vyskúšal na našom minulom stretku. Nechala som to tak, hovorím si, že veď uvidíme – stačí byť v prúde a všetko ide samo, veď aj kriedy sme mali prvý krát obaja v ruke a zvládli sme s radosťou 🙂

Teším sa, že sme mali kopec miesta; rozložili sme sa vonku na altánku. Naštartovali sme posledné dve žehličky čo mi fungujú – jedna enkaustiková a jedna „domáca“ (ktorú som kúpila po behaní v celom meste z výkladu ako už absolútne posledný kus bez naparovačky – do kelu šak už aj do tých cestovných dali nádobu na vodu s asi 2 cl –no že to na čo..?). Mno, takže žehličky boli naštartované, aj pero sa nám ešte zmestilo do zástrčky.

Ako prvý obraz sme povedali, že vyskúšame na A3 papier, ako nám to vôbec pôjde. Aniel mal už aj vytvorený koncept čo sa ide tvoriť – pozadie malo byť tmavomodro-fialové, v strede mal byť trojuholník, možno s okom, z ktorého by vychádzali žiarivé lúče. Na chate sme boli asi desiati – tí čo si ku nám prisadli so záujmom pozerali, že ako to asi chceme na ten papier dať :).  Najprv sme vybrali farby ktoré chceme používať a naniesli sme na papier pozadie, bez akýchkoľvek vzorov. To išlo super, raz jeden, raz druhý. Potom sme zo stredu robili vzory, pridali sme žiariace farby. Celkom dobre nám to išlo. Nad stred sme hranou žehličky dali zlatou trojuholník, ktorý sme štetcovým násadcom ešte „rozstrapkali“. Oko sme tam nakoniec nedali, lebo ten stred nám dobre vyšiel a okrem toho symbol slobodomurárov mi k tomu obrazu nesadol, takto vyjadruje presne to, čo sme chceli mať. Tretie oko, trojjedinosť, spojenie sa s podstatou nás.

 

Formát A3 sa osvedčil, šli sma na ďalší obraz. Mal niesť červeno-oranžovo-žlté farby a mal spájať prvé tri čakry. Základ sme spravili do oranžova, do neho dali pár plochých vzorov, a na to sme cez seba robili tmavšie „haky-baky“ – kvázi spojenia. Nakoniec nám to pripomenulo krv a nazvali sme ten obraz životná sila.

Pri nasledovnom obraze sme vedeli len to, že má byť zelený. Možno s červenou. Zelená bola nanesená, vznikol pekný stĺp v strede, pod ktorý sme dali ako keby schody. Aby to vyniklo, tak sme ešte po stranách dole spravili vzory smerom nabok. Medzičasom sa pridali aj ostatní z chaty s ich názormi, ako má obraz vyzerať – niektorí ho chceli nechať taký zelený ako bol, niektorým tam ešte stále niečo chýbalo. Diskusia na štvrť hodinu, že ako ďalej. Postávali sme tam so žehličkami v ruke, pripravení dať ďalší ťah – a nejak sme nevedeli že aký. Chceli sme pridať ešte žltú a červenú, nakoniec Aniel navrhol, že by sme ju tam mohli nafŕkať. Nápad schválili všetci prítomní – tak že OUKEJ. Ako na to? Dala som peeekne veľa farby na žehličku, veď nech je čo fŕkať – zvihla ruku nad hlavu (??? načo tak vysoko??), rozšvihla som žehličku  – a že fŕŕŕŕŕŕŕk – a v tom momente za mnou Aniel vyskočil tri metre do vzduchu – s výkrikom že “AAAA TO ČO ROBÍÍŠ!!!”, keďže si  ten fŕŕŕŕŕŕŕk odniesol on. Ja som nabrala taký švung, že na papier padli asi tri kvapky – ostatok bol rozfŕŕŕknutý na Anielovi a po celom altánku! Mno, ošúpali sme Aniela od vosku, aj lavičku sme ako-tak očistili, a skonštatovali sme, že je to SUPER nápad, len sa netreba tak rozšvihávať. Takže sme ešte pridali žlté a červené kvapky a obraz bol hotový.

 

Po troch vydarených obrazoch na A3ke papieri sme si povedali, že sme pripravení na veľké plátno (60×60 cm). Obraz sme maľovali pre moju maminu, ako darček že sme mohli byť na chate. Dohodli sme sa, že bude vyjadrovať „Bozk anjela“. Celý v ružovo-tyrkysovo-fialových farbách, so žiarivými fŕkancami. Na plátno sa vosk nanáša oveľa pomalšie ako na papier, treba ho tam dosť veľa, ťažšie sa robia prechody, ale vo dvojici sme to myslím že super zmákli. Fŕkance sme už mali super nacvičené, farby sa niekedy super spojili. Jeden vosk mám čierno-strieborný, ten sa haluzne správal – strieborná sa scvrkla do stredu a čierna okolo nej. Aj keď sme na žehličke spojili dve rôzne zlaté, alebo so striebornou, tak vznikli zaujímavé efekty na fŕkancoch.

Bozk anjela

Bozk anjela

Bozk anjela 2

Bozk anjela 2

 

Som vďačná za tento nádherný zážitok, napĺňa ma šťastím a láskou.

Reklamy

5 responses »

  1. Spätné upozornenie: Obrazy duálnych duší « Duchovno, Liečenie, Spirit, Mandaly

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s